Милман дочека второ финале на 30 години, противник во Токио ќе му биде Ѓоковиќ

Џон Милман го победи Рејли Опелка во полуфиналето на АТП турнирот во Токио и ќе игра за првата титула во кариерата против Новак Ѓоковиќ.

Австралецот славеше со 2:0 и ќе се обиде во второто финале во кариерата да стаса до пехарот, во дуел со најдоброрангираниот светски тенисер.

Ѓоковиќ во второто полуфинале беше поуспешен од Давид Гофан, па и тој ќе игра за прва титула, но на турнирот во Токио, што го нема освоено досега.

Фаворитот се знае, а ако победи со 2:0 против Милман, Ѓоковиќ ќе ја освои титулата без загубен сет на турнирот во Токио.

 

- Оглас -

Најнови вести