Милвоки и Денвер фаворити на ноќните НБА-натпревари

Вечерната НБА-понуда е скромна, а ќе се одиграат само два натпревара. Милвоки и Денвер се фаворити во дуелите против Бостон, односно Њу Орлеанс. Квотите за победа на фаворизираните екипи во понудата на Sport Life се 1.75 за екипата на Милвоки и 1.47 за екипата на Денвер.

Многу поголема е понудата кај кошгетерите за играта плус-минус. Во понудата на Sport Life ќе можете да се обложите дури на 12-мина кошаркари.

- Оглас -

Најнови вести