Минималец на Еспањол против Еибар

Еспањол со минимални 1-0 славеше триумф против Еибар во првиот меч од денешната програма во шестото коло во Ла Лига. Стрелец на единствениот погодок на мечот беше Марио Ермосо во 68-та минута од средбата, а до победата стигнаа без проблеми во продолжението.

Еспањол со овој триумф направи подвиг на табелата, барем на кратко, се најде меѓу првите четири екипи со 10 освоени бодови, додека Еибар мораше да се помири со третиот пораз сезонава.

https://www.dailymotion.com/video/x6u83hx

- Оглас -

Најнови вести