Мириса на нови струмички бисери – Шест генерации во 1/4 финале со само еден примен гол

Шест различни генерации талентирани млади фудбалери на Академијата на Пандев ќе играат во четвртфиналето на Купот на Македонија, а сите заедно примија само еден гол што претставува вистински раритет.

Горан Пандев може да се гордее со својот фудбалски проект, а потврда дека се оди во вистински правец се резултатите на најмладите.

Во текот на оваа седмица се играа осминафиналните натпревари за помлади категории фудбалери и Академија Пандев забележа максимален ефект, шест од шест.

Генерацијата на фудбалери родени до 2000 година единствена прими гол, но успеа да ги елиминира врсниците од Ренова со победа од 2:1.

Една генерација помладите дечиња од струмичката школа на Пандев славеа против истиот противник со 2:0, а генерацијата фудбалери до 2002 година беше слободна на патот кон одбрана на титулата.

Најубедливи беа фудбалерите родени до 2003 година со триумф од 3:0 против Победа, а и тука Академија Пандев ја брани круната.

Во двете градски дербија на генерациите фудбалери до 2004 и 2005 година Академците на Пандев ја победија Беласица со 1:0, односно 2:0 за феноменален ефект на шестте генерации талентирани фудбалери од струмичкиот регион под патронат на Горан Пандев.

- Оглас -

Најнови вести