Митревски ги спушти ролетните – Голманот на Еурофарм со чудесни одбрани и против Веспрем (Видео)

Николче Митревски брани импресивно, а за него не е важно кое натпреварување е и против кој противник е на голот на Еурофарм Работник.

По изборот на ЕХФ за најдобра одбрана во минатото коло во Лигата на шампионите на дуелот со Бидасоа, денеска Митревски повторно беше во елемент и е прогласен за играч на натпреварот со Веспрем во СЕХА-лигата.

Македонскиот репрезентативец ги спушти ролетните и брани импресивно, што е добро и за неговиот клуб, но и за нашата репрезентација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести