Митревски со шест одбрани против разиграната Барса

Барселона го совлада Порто со 40-33 во најефикасниот меч од 12-тото коло на ракометната Лига на шампиони.

Барса, која во двете полувремиња даде по 20 гола, сега има 11 победи и еден пораз, прва е на табелата и чекори кон директен пласман во четвртфиналето, додека Порто е на 3-9 и има шанса да влезе во осминафиналето.

Никола Митревски имаше 6 одбрани од 32 упатени шута кон неговиот гол.

- Оглас -

Најнови вести