Многу фаворити имаат зголемени коефициенти, во Атина се игра вечното дерби

Во денешната понуда на Супер типот во Sport Life има интересни 16 меча со зголемени коефициенти. Тениските возбудувања се за почетокот од денот, па може да одиграте на победи на Викторија Азаренка или Симона Халеп кај жените, додека во машка конкуренција зголемени се квотите за триумфи на Стефанос Циципас против Григор Димитров, односно на Ласло Ѓере во дуелот со Стен Вавринка.

Од фудбалската понуда има повеќе атрактивни меча. Молде дома е фаворит за победа против Оддс, исто како и Ница против Сент Етјен, додека Славија Прага треба да ги освои трите бода на гости кај Бањик Острава.

Тука се и премиерлигашките дуели на кои Челзи и Лестер се фаворити против Лидс, односно Норвич, а најжешко може да биде во Атина, каде што Олимпијакос игра со вечниот ривал Панатинаикос.

- Оглас -

Најнови вести