Мора да го пофалиме – Благотиншек ни даде феноменален гол (Видео)

Блаж Благотиншек постигна феноменален гол за Словенија против Македонија, еден од вкупно четирите што ги даде против нас на премиерниот меч од групата на Европското првенство.

Пикерот на Словенија направи пируета и со вртена топка на извонреден начин ни ја затресе мрежата во првото полувреме.

https://twitter.com/EHFEURO/status/1481680474363813890?s=20

Словенија победи со 27:25, а со погодокот во 12-тата минута Благотиншек ќе конкурира за најгол во првото коло на шампионатот.

- Оглас -

Најнови вести