Може ли Манчестер сити да му даде 10 гола на Лестер? За 25 минути му даде четири

Манчестер сити за помалку од половина час игра го нокаутира Лестер и води со 4-0. Лисиците се молат што побрзо да заврши првото полувреме и да имаат 15 минути рехабилитација за да се соземат од шокот.

Сити влезе во историјата на Премиерлигата како прв тим кој реализирал два пенали во првите 25 минути од еден меч, а стрелци да биде двајца различни фудбалери.

Ова е голот на Кевин Де Бројне со кој почна гол-шоуто на Граѓаните:

- Оглас -

Најнови вести