Може ли утката на Кејта да му пресуди на Ливерпул во трката за титула? (Видео)

Астон вила и Ливерпул феноменално го отворија својот меѓусебен дуел од Премиер лигата, по шест минути игра беше 1-1, а тој резултат остана и до крајот на првото полувреме.

Добра вест за Црвените кои бркаат титула е што навреме изедначија, но потоа дојдоа лошите моменти. Се повреди Фабињо, за кого не се знае колку ќе паузира, а голема утка имаше Наби Кејта, кој пропушти шанса да му донесе предност на тимот на Јирген Клоп.

Погледнете ја аматерската реакција на Кејта кога се најде во 100-отстотна шанса:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести