Можни состави ЛШ: Лопетеги со сите сили ќе ја атакува Рома, Жесус ќе ги предводи „граѓаните“

Стартот на Лигата на шампиони донесе многу возбудувања, но и изненадувања. Меси уште од првиот ден најави дека Барса е подготвена да се врати на врвот, со хет-трик го реши ПСВ. Фирмино стави дознаење дека фудбалот во Ливерпул се игра додека судијата не означи крај, па им пресуди на „светците“. Црвена звезда покажа дека ќе биде „тврд орев“ за сите противници, одолеа на нападите на Наполи и ја сочува својата мрежа пред преполната „Маракана“.

Возбудувања се очекуваат и вечерва, а вниманието ќе биде свртено кон Реал Мадрид, бранителот на тројфејот, и Јувентус, односно Кристијано Роналдо, од кого се очекува да блесне против Валенсија како Меси вчера против холандскиот првак.

Сите можни состави за вечерва:

Група Е

Ајакс – АЕК Атина

Ајакс: Онана, Талјафико, Де Лигт, Блинд, Мазрауи, Шуне, Де Јонг, Зиеч, Нерес, Хунтелар, Тадиќ. Не играат: Банде, Долберг, Велтман.

АЕК: Баркас, Бакакис, Оиконому, Лампропулос, Хулт, Рогриго Гало, Симонес, Галанопулос, Манталос, Клоранидис, Понс. Не играат: Бакасетас, Боје, Хелдер Лопес, Ливаја.

Бенфика – Баерн Минхен

Бенфика: Влачодимос, Грималдо, Жардел, Рубен Диас, Алмеида, Фејса, Гедсон Фернандес, Пици, Серви, Салвио, Сеферовиќ. Не играат: Корча, Ебуехи, Фереира, Жонас, Кровиновиќ.

Баерн Минхен: Нојер, Кимих, Боатенг, Хумелс, Алаба, Милер, Мартинез, Тијаго, Рибери, Робен, Левандовски. Не играат: Коман, Рафиња, Толисо, Горецка.

Група Ф

Шахтар Доњецк – Хофенхајм

Шахтар: Пјатов, Бутко, Кочолава, Ракитски, Исмаили, Патрик, Степаненко, Марлос, Тајсон, Болбат, Мораеш.  Не играат: Дентињо, Одрец, Велингтон Нем, Кајоде.

Хофенхајм: Бауман, Нордвеит, Вогт, Пош, Кадерабек, Битенкурт, Грилич, Зубер, Шулц, Крамариќ, Залаи. Не играат: Амири, Бичакчиќ, Демирбај, Белфодил, Бренет, Гајгер, Хебнер, Нуху, Руп.

Манчестер сити – Олимпик Лион

Манчестер сити: Едерсон, Стоунс, Компани, Лапорт, Вокер, Фернандињо, Давид Силва, Сане, Стерлинг, Жесус, Бернардо Силва. Не играат: Браво, Де Бруин, Мангала, Агуеро, Менди.

Лион: Лопес, Рафаел, Марсело, Денајер, Менди, Ндомбеле, Тусар, Оуар, Фекир, Дембеле, Депај. Не играат: Гуири, Марчал

Група Г

Викторија П’лзењ – ЦСКА Москва

П’лзењ: Козачик, Резник, Хејда, Хубник, Лимберски, Хрошовски, Хорава, Екпаи, Чермак, Копич, Крмечик. Не играат: /

ЦСКА: Акинфеев, Фернандес, Бекао, Чернов, Набабкин, Ефремов, Џагоев, Влашиќ, Облијаков, Чалов, Замалетдинов. Не играат: Бистровиќ, Ернандез, Косонов, Кучаев, Магнусен, Макаров, Васин.

Реал Мадрид – Рома

Реал: Навас, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Касемиро, Крос, Модриќ, Бејл, Иско, Бензема. Не играат: /

Рома: Олсен, Флоренци, Манолас, Фацио, Коларов, Нзонзи, Де Роси, Заниоло, Ундер, Џеко, Ел Шарави. Не играат: Чориќ, Пасторе.

Група Х

Валенсија – Јувентус

Валенсија: Нето, Пикини, Диакаби, Габриел, Гаја, Солер, Парехо, Вас, Гуедеш, Родриго, Батшуаји. Не играат: Кокелан, Кондогбиа, Гарај, Мурило.

Јувентус: Шчешни, Кансело, Бонучи, Кјелини, Сандро, Кедира, Пјаниќ, Матуиди, Бернардески, Манџукиќ, Роналдо. Не играат: Спиназола / можеби не играат: Барзаљи, Дибала, Де Шиљо.

Јанг бојс – Манчестер јунајтед

Јанг бојс: Вон Балмус, Мбабу, Вутрич, Вон Берген, Бенито, Фасначт, Саного, Со, Сулејмани, Асале, Хорау. Не играат: Лотомба, Тешеира.

Манчестер јунајтед: Де Хеа, Далот, Смолинг, Линделоф, Шо, Погба, Матиќ, Фред, Рашфорд, Лукаку, Санчез. Не играат: Џоунс, Рохо, Ерера.

Два натпревари ќе започнат во 18:55 часот, додека останатите шест се закажани во терминот од 21 часот. Последните промени од мечевите ќе можете да ги следите во живо на нашата веб – страница СПОРТ МАНИЈА.мк

- Оглас -

Најнови вести