Можно ли е пак да се одложи Копа Америка? Чиле и Парагвај се спас за шампионатот на Јужна Америка

По откажувањето на Колумбија како еден од домаќините, се бара чаре на Аргентина како организатори да ѝ се приклучат уште две земји.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *