Му се исполни детскиот сон, Мбапе конечно стапна на „Сан Сиро“ (Видео)

Фудбалската ѕвезда Килијан Мбапе утре за првпат во кариерата ќе заигра на стадионот „Сан Сиро“ во Милано и тоа нема да биде обичен меч за Французинот.

Мбапе како дете навивал за Милан, сонувал дека еден ден ќе заигра за Росонерите, има и фотографии од пред 15 години на коишто тој е облечен во дрес на Милан со бројот 70 на грбот и презимето Робињо од времето кога Бразилецот настапуваше за славниот италијански клуб.

Утре се очекува пеколен пречек за голманот Џиџи Донарума, кој фановите на Милан го сметаат за предавник и не му простуваат што си замина од клубот за поголема плата во ПСЖ. Мбапе ќе може да ужива во играњето против тимот за којшто навивал во  минатото.

 

- Оглас -

Најнови вести