Мундијалскиот покер е главен во Супер типот, супер изненадување има за Партизан и Ц. ѕвезда во Евролигата (Фото)

Сите четири натпревари што денеска се играат на Светското првенство во Катар се во понудата на Sport Life со Супер типот, и тоа во вкупно 22 различни варијанти и сите со зголемени коефициенти.

Посебни изненадувања во понудата од 16 натпревари има за мечот меѓу Мексико и Полска на Мундијалот во Катар и на двата дуели што вечните ривали Црвена ѕвезда и Партизан ги играат во кошаркарската Евролига.

За натпреварот меѓу Мексико и Полска што ќе се игра од 17 часот, може да се искористи џокер и за единица и за двојка, според ваш избор, а има уште шест различни варијанти во понудата и сите се со зголемени квоти.

И за дуелите Алба – Црвена ѕвезда и Барселона со Партизан во Евролигата има опции да играте и единица и двојка.

Има уште многу интересни натпревари во понудата со 16-ка во Супер типот на Sport Life, а денеска изборот е или фудбал или џокер од кошарка, а во двата мегапопуларни спортови има по 8 мечеви.

 

- Оглас -

Најнови вести