Мурињо: Моите играчи си беа релаксирани како да победиле

Вест Хем го декласира бледиот Манчестер јунајтед со 3:1, со што само ја продлабочи кризата кај „црвените ѓаволи“. Сериозно се тресе столчето на Жозе Мурињо, но тој повторно во свој стил го коментираше поразот на Јунајтед.

„Не можам да го објаснам променливото расположение на целиот тим. Еднаш играме одлично, потоа многу слабо. Јас не менувам така лесно однесување и не можам да го објаснам тој тренд кај моите играчи. Губеа и се однесуваа многу релаксирано. Како да победуваме“, изјави Мурињо.

Фудбалерите на Манчестер јунајтед навистина изгледаа како незаинтересиран и на теренот, па противниците од Вест Хем лесно ги надиграа и победија. Патем и кавгата меѓу Мурињо и Погба очигледно влијае на вцелиот тим, па следи тежок период за Португалецот, ако остане на клупата на Манчестер јунајтед.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести