Мурињо наскоро ќе има нов ангажман, се сели на југоистокот од Европа?!

Португалескиот тренер Жозе Мурињо по отказот во екипата на Рома е без ангажман, иако беше во комбинација за клупата на неколку екипи, пред сè, на Баерн Минхен и Челзи. Сепак, ништо од посакуваниот ангажман во топ-5 лигите, па турските медиуми денес најавуваат дека Специјалниот ќе биде нов тренер на гигантот од Истанбул, Фенербахче.

Турските медиуми одат дотаму што тврдат дека сите детали се договорени, а Мурињо до раководството на клубот веќе доставил и список на желби за нови засилувања, но имињата на фудбалерите не се објавени.

Последниот ангажман на Жозе Мурињо беше во екипата на Рома, каде што се задржа речиси три години, а најголемиот успех го направи со освојувањето на Конференциската лига во 2022 година, додека минатата сезона загуби во финалето на Лигата на Европа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести