Мурињо од Рома прави англиска колонија, донесен трет играч од Премиер лигата

Италијанскиот калчолигаш Рома го промоираше Ејнсли Мајтланд-Најлс, кој доаѓа како позајмен играч од Арсенал до крајот на сезоната. Мајтланд-Најлс е третиот Англичанец кој го облечува дресот на Римската волчица оваа сезона, преклучувајќи им се на Крис Смолинг и Тами Абрахам.

Мајтланд-Најлс во првиот тим на Топчиите вкупно има одиграно 132 меча, но сезонава го изгуби стандардното место кај тренерот Микел Артета и нема играно од 20 ноември.

- Оглас -

Најнови вести