Муслиу со гол во 89-тата минута го одведе МОЛ Фехервар во четвртфинале

МОЛ Фехервар ќе игра во четвртфиналето од Купот на Унгарија благодарение на македонскиот репрезентативец Висар Муслиу. Муслиу го постигна победничкиот гол против Ујпешт во реванш-средбата, а за конечни 1-0 стрелаше во 89-тата минута.

Македонскиот стопер се најде во првиот состав на домаќините и максимално ги искористи минутите, а со голот се покажа како клучен фактор.

На клупата за резерви се најде и вториот наш репрезентативец кој ги брани боите на МОЛ Фехервар, Бобан Николов, но тој не истрча на теренот бидејќи пред извесно време закрепна од повредата на петата. Тоа е добра вест за селекторот Ангеловски и нашата репрезентација во пресрет на важниот дуел против Косово во плејофот од Лигата на нациите, кој ќе се одигра следниот месец во Скопје.

- Оглас -

Најнови вести