МЗТ има серија од осум победи против Феникс, и денес е голем фаворит за победа (Фото)

Седмото коло од Првата кошаркарска лига на Македонија започнува вечерва со градскиот дуел помеѓу МЗТ Скопје и Феникс. Аеродромци се големи фаворити за победа и задржување на лидерската позиција на табелата, а тоа го велат и квотите во Sport Life. Победата на МЗТ Скопје има квота од 1.06, додека изненадувањето на Феникс носи квота од 9. Реми по регуларните 40 минути има квота од 21.5.

МЗТ Скопје е во серија од осум победи против денешниот противник, а единствената победа на Феникс над МЗТ Скопје е во нивниот прв меѓусебен натпревар, кога победија со 90-83, но после продолженијата. Водено тоа е и нивниот единствен натпревар кој заврши нерешено по регуларното време.

Дуелот во СЦ „Јане Сандански“ започнува во 17:30 часот, а комплетната понуда за натпреварот може да ја најдете на уплатните места на Sport Life или на следниов ЛИНК.

- Оглас -

Најнови вести