МЗТ Скопје се надева, има индиции за проширување на АБА-лигата

Металците се пласираа на фајнал фор турнирот во АБА 2 лигата, а сега е можно без да се одигра Ф4, да играат во најсилен ранг од следната година.

Слични вести...