МЗТ Скопје загуби од шампионот на Косово на контролката во “Јане Сандански“

Кошаркарите на МЗТ Скопје загубија на вториот контролен натпревар во подготвителниот период од шампионот на Косово, Пеја од Пеќ со 109-94. На натпреварот кој се одигра во СЦ “Јане Сандански“, македонскиот шампион го доби само првиот период со 25-24, додека сите останати четвртини ги добија гостите.

Резултатот на полувремето беше израмнет, 48-48, додека клучната предност за победа, кошаркарите на Пеја ја направија во третата четвртина која ја добија со 38-27.

Најефикасен во екипата на МЗТ Скопје беше Баковиќ со 17 поени, кој беше најрасположен и постигна дури пет тројки.

Следниот натпревар кошаркарите на МЗТ Скопје ќе го одиграат во четврток кога за спаринг парнер ќе го имаат составот на Гостивар.

- Оглас -

Најнови вести