На Гвардиола не му се веруваше кога ги виде „Паненката“ на Бензема и спринтот на Вини, реакциите му се хит (Видео)

Пеп Гвардиола синоќа ја извојува 12-тата победа во 20-тиот меѓусебен дуел како тренер против Реал Мадрид, но сакаше неговиот Манчестер сити да победи со што е можно поубедлив резултат.

Каталонецот бурно ги прославуваше головите на Граѓаните, а очајуваше кога примаа голови.

Првата хит реакција ја имаше кога Винисиус му ја направи финтата на Фернандињо, го претрча и даде гол за 2-3. Пеп десетина секунди пред да падне голот знаеше што следува и затоа падна на колена.

Во финишот, Карим Бензема велемајсторски покажа огромна храброст, изведе пенал во стилот „Паненка“ и го претвори во гол за 4-3. Гвардиола прво го покри лицето и се смееше од немоќ.

- Оглас -

Најнови вести