На Јакировиќ не му се допаѓаат советите од Адеми? „Тогаш и Бака Слишковиќ би играл“ (Видео)

Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми најчесто натпреварите на Динамо Загреб ги гледа од клупата за резерви или добива сосема мала минутажа по враќањето од кратката авантура во Кина. Адеми е легенда на Динамо и капитен, па си зеде право да го советува тренерот Сергеј Јакировиќ кој да шутира слободен удар, на што овој му возврати: „Тогаш и Бака Слишковиќ би играл“.

Интересна конверзација на Адеми и Јакировиќ на клупата на Динамо на првенствениот натпревар против Горица, кој му припадна на клубот од Загреб со 2-0.

@gnkdinamo

Zanimljiva razmjena na klupi između našeg kapetana i trenera 🤣 📺 Što je sve naša kamera kraj klupe uhvatila na utakmici protiv Gorice možete pogledati ekskluzivno na Dinamo Plusu u premijernoj epizodi Bench Cama.

♬ original sound – gnkdinamo

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести