На Катарците не им се гледаше, многумина си заминаа дома уште на полувреме (Фото)

Фудбалската репрезентација на Катар најверојатно не би била на Светско првенство ако не се домаќини, а тоа се потврди и со податокот дека против просечниот Еквадор, Катарците не упатија ниту еден шут во рамките на голот на противникот.

На почетокот на мечот, ентузијазмот кај Катарците беше голем, имаше над 60.000 гледачи, но фотографии од второто полувреме потврдуваат дека на паузата, многу „фанови“ ги напуштија трибините.

Оние најразочараните, си заминале дури и пред 45-тата минута.

- Оглас -

Најнови вести