На Манчестер јунајтед не му оди на терен, а им прокиснува и покривот на „Олд Трафорд“ (Видео)

Навивачи на Манчестер јунајтед на натпреварот со Кристал палас, накиснаа на трибината иако седеа под покривот на „Олд Трафорд“.

По поразот од Палас, Црвените ѓаволи се на 10-тото место на премиерлигашката табела, а славниот клуб има и друг проблем, делови од покривот на стадионот не си ја вршат работата, па кога врне, и фановите се мокри бидејќи кровната конструкција пропушта вода.

Со видеото се испраќа порака до газдите на клубот, семејството Глејзер, да инвестираат пари во санација на покривот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести