Надал како мало дете: Налутен го напуштил теренот откако губел на тренинг-меч

Шпански новинар, кој во Лондон следел тренинг-меч помеѓу Рафаел Надал и Полјакот Камил Мајчржак, тврди дека човекот кој има 22 гренслем-титули предвреме го напуштил теренот лут што губи од анонимниот противник.

Полјакот, кој е 91-ви на АТП-листата, водел со 6-3, 4-1 кога лутиот Надал си заминал и веќе не сакал да игра.

- Оглас -

Најнови вести