Надал поради неверојатна причина одбил покана од Кралицата Елизабета втора

Рафаел Надал е единствениот спортист којшто одби покана од Кралицата Елизабета втора.

Шпанскиот рекет иако бил почестен од сето тоа, се одлучил да ја одбие поканата поради тоа што таа била во време кога тој требало да тренира, додека се натпреваруваше на Вимблдон во 2010 година.

Одбиената покана на крајот се исплатеше за Шпанецот бидејќи подоцна тој стигна и до втората титула на Вимблдон.

Токму со таа титула, Рафа има 22, односно една повеќе на вечната листа од Новак Ѓоковиќ.

 

- Оглас -

Најнови вести