Најдобриот стрелец на Санта Клара ќе игра против Шкупи: Долг е патот, но ние сме навикнати и ќе победиме

Андерсон Карвалјо, кој е голгетер на Португалците, вели дека патот од над 9 илјади километри до Скопје нема да им пречи да одиграат како што знаат.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *