Најдобриот унгарски фудбалер новата победата и првото место во групата ги прослави со шише ракија! (Видео)

Репрезентацијата на Унгарија ја совлада Црна Гора со 3-1 и на убедлив начин стигна до првото место во својата квалификациска група пред Србија и нивниот денеш противник, Црна Гора.

Фудбалскиот сојуз на Унгарија, после натпреварот организираше прослава за навивачите за пласманот на Европското првенство, на која присуствуваше и комплетната репрезентацијата. Нивниот најдобар фудбалер, Доминик Собослаи, од навивачите доби шишенце со унгарска ракија, а откако го прифати предивзикот, ја испи ракијата на екс.

- Оглас -

Најнови вести