Најдоброто место на стадион: Уживаа во џакузи и навиваа

Каен успеа да одигра нерешено 2:2 на свој терен против фаворизираниот Олимпик Лион. Гостите имаа предност благодарение на голот на Фехир во 45 минута, но Каен не се предаде. Во второто полувреме домаќините дадоа два гола и поведоа со 2:1, но Лион не дозволи пораз и со погодокот на Менди во 88 минута стигна до 2:2.

Освен што беше возбудливо на теренот, необично беше и покрај самата гол аут линија. Челниците на Каен решија да постават џакузи и двајца среќници да може да уживаат и од прв ред да го следат мечот. Едно момче и девојка ја добија привилегијата да бидат во џакузито и да навиваат за својот тим, кој успеа да одигра 2:2 против фаворитот Лион.

- Оглас -

Најнови вести