Најголемиот срам во кариерата на Специјалниот, ги шокира сите со своите постапки за време на младинското римско дерби

Жозе Мурињо ги разочара сите со своето однесување за време на дуелот на младите екипи на Рома и на Лацио.
Тој го следеше дуелот на римските екипи до 14 години и постојано дофрлуваше од трибините, а во тоа му се приклучија и некои од играчите од првиот тим кои чекаа да започне тренингот.

Во моментите кога беше досуден пенал за Лацио, Мурињо дофрлаше од трибините со цел да го оневозможи младиот фудбалер на Лацијалите да постигне гол. Но, неговиот испад не му помогна и Лацијалите успеаја да намалат на 2:1.

 

Потоа Специјалниот ги советуваше младите играчи на Рома да ја задржуваат играта и да крадат време и тој потег не му се допадна на тренерот на Лацио, кој му дофрли на Португалецот дека не станал тренер на ваков начин.

Револтирани од постапките на Мурињо беа и родителите на младите фудбалери, кои не можеа да веруваат како се однесува Специјалниот.

- Оглас -

Најнови вести