Најголемото фудбалско дерби ги предводи зголемените квоти во Супер типот (Фото)

Супер тип понудата на Sport Life е омилениот дел на обложувачите поради зголемените квоти кои може да се искористат за поголема потенцијална добивка на тикетите, а и денеска на менито се 16 мечеви, на кои добивате квоти поголеми од тие во билтенот и додатокот.

Така, за победа на Реал Мадрид против Барселона во фудбалското Ел Класико од купот на Шпанија, кецот на Реал во стандардната понуда е со квота 2.00, а само во Супер типот квотата за единица е 2.12.

Има мечеви и од други фудбалски натпревари, како и од тенис, хокеј на мраз и кошарка. Од спортот со портокаловата топка, најинтересна е понудата за дуелот од Евролигата помеѓу Баерн Минхен и Црвена ѕвезда. Зголемени квоти има и за победа на Баварците и за победа на српскиот шампион.

- Оглас -

Најнови вести