Најскапата тениска фотографија на сите времиња: „Големата тројка плус еден кловн“ (ФОТО)

Роџер Федерер се подготвува за настап на Лејвер купот, негов последен професионален во кариерата.

Тој заедно со останатата светска тениска елита се наоѓа во Лондон, каде што уживаат во секој момент. Енди Мареј, којшто своевремено се сметаше за најдобар четвртти светски рекет, по Рафаел Надал, Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер, стави фотографија на својот профил на „Инстаграм“.

Тој се пошегува на своја сметка и напиша: „Големата тројка и еден кловн“, алудирајќи дека тој е далеку зад триото тенисери коешто постави тешко достижни рекорди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andy Murray (@andymurray)

- Оглас -

Најнови вести