Најтажната ноќ на Џон Тери – Капитенот се лизна, европската титула му побегна на Челзи (Видео)

Искусниот англиски репрезентативец не успеа да го погоди последниот пенал во финалето на ЛШ во 2008 година за европска круна.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *