Најтрофејниот странец во историјата на Звезда, ги напушта Црвено-белите

Фудбалерот од Коморските острови кој има и српски пасош, Ел Фарду Бен, најверојатно наскоро си заминува од Црвена ѕвезда.

Бен е најтрофеен странец во клупската историја на белградските Црвено-бели, со пет титули во српската лига, има два купа на Србија, а со клубот играше и во Лигата на шампионите.

Тој има понуди од Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати.

- Оглас -

Најнови вести