Најубавата фудбалерка стигна на лекарски прегледи пред потписот за Јувентус (Видео)

Швајцарката Алиша Леман, која има статус на најубава фудбалерка на светот, денеска пристигна во Торино за да ги направи лекарските тестови пред официјално да потпише договор со Јувентус.

Леман во Јуве ќе го носи дресот со бројот 7, во чест на нејзиниот идол Кристијано Роналдо. Таа му е девојка на Даглас Луиз, а и Бразилецот летово од Астон вила се пресели во Јувентус.

- Оглас -

Најнови вести