Напаѓачите на Србија и Словенија не се прославија

Голманите Облак и Рајковиќ не дозволија да примат гол во првото полувреме на дуелот помеѓу Словенија и Србија, па тимовите на пауза заминаа со најнепопуларниот резултат 0-0.

Двата тима имаа шанси, но ова е вториот меч на ЕВРО 2024 на кој не падна гол во првите 45 минути.

Словенците никогаш не победиле на меч од Европско првенство, а истото важи и за Србија како самостојна држава.

- Оглас -

Најнови вести