Натпревар на денот: Манчестер Сити – Ливерпул

Репрезентативната пауза заврши и полека, но сигурно се враќаме на клупскиот фудбал. Најголемо внимание од денешната понуда привлекува дуелот од англиската Премиер лига помеѓу Манчестер Сити и Ливерпул, кој започнува во 13 часот и 30 минути.

Во понудата на Sport Life можете да одиграте и од понудата на “Специјални игри“ во која се нуди типување на стрелци, корнери, време на прв погодок и многу други игри.

Манчестер Сити е во потера по лидерот Арсенал, додека Ливерпул на овој натпревар брка “брејк“ во борбата за пласман во Лигата на шампионите. Квотата за победа на домашните од понудата на Sport Life е 1.68, додека за победа на Ливерпул квотата е многу поголема, односно 5.10.

- Оглас -

Најнови вести