Натпревар од Купот на Кипар сугерира на добитна квота од 9.75

Пред нас е уште еден ден исполнет со интересни натпревари, каде што, секако, главниот акцент ќе биде на Реал Мадрид – Манчестер сити.

Но, и другите средби се интересни за обложувачите, а нам внимание ни сврте мечот од Купот на Кипар меѓу Етникос Ахна и АЕК Ларнака, кој се игра од 16 часот.

Последните две меѓусебни средби меѓу овие две екипи, кога домаќин бил Ахна завршиле 0:0, од која едната беше на крајот од јануари оваа година.

Интересно е што и генерално овој тим пред своите навивачи редовно игра 0:0, а тоа се случило во три од последните пет средби, додека останатите две финиширале со 1:0.

Резултатот по првата средба е 2:1 за Етникос, а за денеска да видиме резултат од 0:0, Sport Life нуди фантастична квота од 9.75.

За нерешен исход, квотата изнесува 3.50, додека, пак, да видиме од 0-2 погодоци има коефициент од 1.71.

- Оглас -

Најнови вести