Натпревари од три континенти во Квотите на денот на Sport Life (Фото)

Петте предлози во Квотите на денот на Sport Life за петок имаат вкупна квота од 77.1. Можеби двете седмици денес ќе бидат среќни, а за да бидат добитни петте натпревари, потребно е фудбалерите да бидат ефикасни.

Понудената квота од 2.55 за мечот помеѓу Шпанија и Германија ќе биде добитна само ако двете екипи постигнат барем по еден гол, но и ако головите бидат распоредени во двете полувремиња.

По еден гол во првото и второто полувреме е потребно на мечот помеѓу Мозамбик и Намибија за да биде добитна највисоката квота во понудата, 2.60.

Квотата од 2.20 ќе биде добитна само ако Франција не загуби од Португалија во регуларниот дел, но и ако на целиот натпревар бидат постигнати помеѓу два и пет гола.

Помеѓу еден и три гола во двете полувремиња се потребни на мечот помеѓу Сеара и Сантос за да биде добитна понудената квота од 2.25.

Канада е мал фаворит против сензацијата Венецуела, а квотата од 2.35 ќе биде добитна само ако Канаѓаните не загубат во регуларниот дел во меч на кој ќе има најмалку два гола.

- Оглас -

Најнови вести