Натпреварите на ЕП ќе бидат ефикасни, интересено ќе биде и на Копа Америка (Фото)

6822 Шпанија – Германија (18:00)

Репрезентациите на Шпанија и Германија ќе означат старт на четвртфиналните натпревари на Европското првенство. Според многумина е финале пред финале, а сè освен ефикасен фудбал со голови во двете мрежи ќе биде големо разочарување за навивачите. Три од последните четири меѓусебни натпревари на овие две селекции завршија „гол-гол“.

Предлог тип: ГГ и 3+ (2.50)

 

6846 Португалија – Франција (21:00)

Ефикасно се очекува да биде и на второто четвртфинале, во кое се среќаваат Португалија и Франција. Кога последен пат играа овие репрезентации, резултатот беше 2-2, а на ова првенство иако двете селекции не одиграа баш најефикасно, сепак конечно се очекува и двете репрезентации да проработат и да покажат зошто се помеѓу фаворитите за титулата.

Предлог тип: 1-3I&1-3II (2.30)

 

3601 НСИ Рунавик – Вестур С. (20:00)

Домашната екипа е фаворит во мечот од Премиер лигата на Фарските Острови. НСИ Рунавик во моментов е четвртопласиран, додека Вестур со четири бода по малку е на шестата позиција. На последниот меѓусебен натпревар, НСИ Рунавик победи со убедливи 4-1.

Предлог тип: 1 & 1+I&1+II (1.93)

 

5616 Венецуела – Канада (03:00)

Еден од домаќините на следното Светско првенство, Канада, е пред голем успех и пласман во полуфиналето на Копа Америка, а за противник ја има најголемата сензација, Венецуела. Овие две репрезентации имаат само два меѓусебни натпревари, кои завршија нерешено, 2-2 во 2007 и 1-1 во 2010.

Предлог тип: Х2 & 2+ (2.35)

 

4019 Форџ – Ванкувер (01:00)

Екипите на Форџ и Ванкувер играат во дербито на колото во канадската Премиер лига. Разликата помеѓу двете екипи на табелата е само еден бод во корист на гостите, но Форџ има одиграно натпревар помалку. За Форџ ова е убава можност да се доближат до лидерот на табелата, Атлетико Отава, иако по завршувањето на регуларниот дел ќе се игра плејоф. Последните два меѓусебни натпревари на овие две екипи завршија со по три гола.

Предлог тип: 1Х & 3+ (2.11)

- Оглас -

Најнови вести