Натпреварите од ЕП се главни во Супер типот, зголемени квоти има и за тенис (Фото)

Фудбалски и тениски натпревари се дел од понудата со зголемени квоти на Sport Life, Супер типот. Најголемо внимание денес привлекуваат првите четвртфинални натпревари од Европското првенство, а во Супер типот за овие натпревари има зголемени квоти на по осум игри.

Помеѓу 15-те натпревари, седум се од фудбалот, додека останатите осум се тениски дуели. Првиот натпревар започнува во 12 часот, односно дури пет меча започнуваат точно на пладне, а тоа значи дека треба да побрзате и што е можно порано да ги посетите уплатните места на Sport Life.

Во Супер типот за петок може да најдете зголемени квоти вкупно на 49 игри.

- Оглас -

Најнови вести