Натпреварите од ЛШ, но и гостувањето на Кристијано Роналдо во Техеран сѐ со зголемени квоти во Супер типот (Фото)

Понудата со зголемени квоти на Sport Life за вторник, Супер типот, повторно нуди 16 натпревари, овојпат распоредени во три спорта. Десет од натпреварите се од фудбалот, четири се тениски мечеви, додека два се од американската бејзбол лига.

Првиот натпревар во понудата е од тенисот, но најголемо внимание денес привлекуваат натпреварите од Лигата на шампионите, кои се застапени со четири меча од денешната програма. Во Супер типот е и натпреварот од азиската Лига на шампиони, и тоа мечот во кој Ал-Наср и Кристијано Роналдо ќе му гостуваат на Персеполис во Техеран.

Зголемени квоти има и на натпревари од англиските лиги, но и од првенството на Аргентина.

- Оглас -

Најнови вести