Навивачи среде натпревар на трибините печеа колбаси на скара (Видео)

За време на второлигашкиот натпревар во Украина помеѓу Карпати Лвов и Левиј берег, навивачите на домашниот тим гледаа како нивниот миленик победува со 2-0 и опуштено на трибините си запалија скара на која печеа колбаси. Колбаси најдобро одат со пиво, па и пивото беше дел од „кореографијата“.

- Оглас -

Најнови вести