Навивачите вечерва ќе уживаат во натпревари со голем број на поени

Во најсилната кошаркарска лига во светот, популарната НБА, ноќеска се играат шест натпревари, а интересно е дека на сите, границата за поени е голема, што значи дека се очекуваат ефикасни дуели. Најмалата граница за „плус-минус“ поени е на 225,5, а на дуелот Сакраменто – Њујорк границата е дури на 243,5 поени.

Најголема „сигурица“ е Милвоки бакс во дуелот против Бруклин нетс. Квотата за најдобриот тим во Источната конференција изнесува 1,12, а голем фаворит е и Индијана пејсерс против Хјустон рокетс (1,26). Дербито на вечерва се игра во Мемфис каде Гризлите беа суспендираниот Џа Морант го пречекуваат Голден Стејт вориорс.

Дури 38-мина кошаркари се дел од поннудата за „плус-минус“ поени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести