Навивачот кој го развеа албанското знаме на „Сантијаго Бернабеу“ е од Скопје!? (Видео)

Историскиот дуел меѓу Реал Мадрид и Манчестер сити на „Сантијаго Бернабеу“ имаше краткотраен прекин поради влегување на еден навивач на теренот. Со албанското знаме во раце, навивачот истрча на теренот, а потоа дојде до Карим Бемзена и го прегрна.

Според дел од медиумите, навивачот кој влезе на теренот е Албанец од Скопје, кој работи во Франкфурт, а најверојатно е голем фан на Реал Мадрид.

- Оглас -

Најнови вести