НБА се крена на нозе да му помогне на психички растроениот Делонте Вест (Видео)

Поранешниот кошаркар на Бостон селтикс и на уште неколку екипи во НБА-лигата има големи проблеми и беше приведен од полицијата во Вашингтон.

Слични вести...