Не е Трабзон, Штутгарт е, не е титула, се слави опстанок во Бундеслигата (Видео)

Голот за победа против Келн во 92-ра минута со кој Штутгарт обезеди опстанок во Бундеслигата, предизвика ерупција од воодушевување кај фановите на овој клуб.

Илјадници навивачи се симнаа на терен за да го прослават останувањето во германската елита, имаше некои навистина луди сцени.

Нешто слично имаше неодамна во Трабзон, каде се славеше титула во турската лига, а во Штутгарт се радуваа на опстанок. Којзнае како би било ако станат шампиони на Германија?

- Оглас -

Најнови вести