Не го заборавија и му даваа поддршка: навивачите на Реал во 7-ма минута скандираа Кристијано! (Видео)

Кристијано Роналдо е прв стрелец во историјата на Реал Мадрид, на клубот му донесе доста трофеи, па навивачите најдоа начин како да му дадат поддршка после трагедијата која го снајде на 19-ти април, кога почина неговиот новороден син.

На мечот со Еспањол попладнево, во седмата минута, од трибините се слушаше „Кристијано, Кристијано“. Неодамна истото го правеа и фановите на Ливерпул на дербито со Манчестер јунајтед.

- Оглас -

Најнови вести