Не играат, ама ги стоплија срцата на фановите (Видео)

Златан Ибрахимовиќ и Франк Рибери се најголемите имиња кои во своите редови ги имаат Милан односно Салернитана, а двете легенди вечерва не се на терен на „Сан Сиро“ (Швеѓанецот е резерва, Французинот веќе не игра и дел од стручниот штаб), но не ја пропуштија можноста на кратко да поразговараат и да го привлечат вниманието.

Милан води со 1-0 по првото полувреме, голот го даде Оливие Жиру, а вака изгледаше срдечната средба на трофејните Златан и Рибери:

https://twitter.com/i/status/1635365351935578112

- Оглас -

Најнови вести